💸 Investiční životní pojištění – netransparentní, pro klienty nevýhodný produkt a časovaná bomba naplněná miliardami 💣

Neplatná smlouva životního pojištění

Proč si lidé IŽP pořizují? Logicky patrně proto, že věří, že jim pomůže zajistit kvalitní pojistnou ochranu a zároveň realizovat cíl dlouhodobé investice. Realita je však ve většině případů odlišná – a to především z důvodu nekalých obchodních praktik finančních poradců a možná i některých pojišťoven. Ti totiž (i podle stále četnějších soudních rozhodnutí) klientům poskytují za účelem maximalizace vlastního zisku nedostatečné informace týkající se rozmanitých a vysokých poplatků spojených s tímto produktem, uzavřené smlouvy jsou i proto stiženy neplatností. Tato skutečnost pak může paradoxně citelně dopadnout i na samotné klienty, kterým reálně hrozí, že budou muset státu vracet desítky miliard na daňovém zvýhodnění.

V konečném důsledku o IŽP opravdu nelze mluvit jako o výhodném investičním produktu, nýbrž pouze o nástroji, s jehož pomocí vysávají pojišťovny/finanční poradci finance svých klientů, kterým byly poskytnuty buďto nedostatečné, či dokonce úmyslně zavádějící informace o tom, jak IŽP (ne)funguje.

Namísto toho, aby se přistoupilo k opravdu zásadní revizi současného stavu, se vládní pětikoalice rozhodla vytvořit a prosadit další podobně problematický produkt/platformu – DIP. Vzhledem ke skutečnosti, že vládní většina smetla ze stolu mé pozměňovací návrhy (z nichž jeden směřoval k, dle mého názoru, nezbytnému zastropování provizí poskytovatelů při prodeji státem podporovaného produktu), je tak aktuálně celkem pravděpodobné, že se z DIP může časem stát jakási obdoba „IŽP 2”…

Pin It on Pinterest

Share This